Labākā vecāka īsā rokasgrāmata

1. Nekad neaizmirstiet, ka vecāki arī ir cilvēki!

2. Mēs mācāmies būt bērna vecāki, piedzimst otrs- mēs mācāmies būt jau divu bērnu vecāki, tad 3, 4, 5... Mēs tik un tā šajā lomā esam pirmo reizi!

3. Neticami, bet arī vecākiem ir tiesības dusmoties uz bērniem.

4. Labiem vecākiem ir jābūt tik slinkiem, lai bērnam rastos nepieciešamība iemācīties parūpēties par sevi, iemācīties domāt un censties attīstīties.

5. Ļaujot bērnam iemācīties izvēlēties: no kuras krūzes dzert- baltās vai sarkanās, sulu vai ūdeni, kuras zeķes vilkt- strīpainās vai pumpainās. Jūs atvieglosiet savu dzīvi, jo dzīvosiet kopā ar bērnu, kurš māk pieņemt lēmumus pats.

6. Ja bērns Jūs pieķer melos- labāk tēlojiet, ka gribēt pārbaudīt viņa iekšējo melu detektoru un parādīt, cik melot ir slikti!

7. Bet labāk- nemelojiet bērnam nekad. Jūsu pienākums ir teikt patiesību- bet, protams, ne visu!

8. Vienmēr un visur ievērojiet paša izvirzītos noteikumus, un bērns tos iemācīsies ievērot kopā ar Jums.

9. Nekad nesoliet to, ko nespēsiet realizēt- ne sodu, ne izklaides. Labāk aizbildinieties ar burvju vārdiņiem „varbūt”, „ja varēsim”, „ja būs iespēja”!

10. Bērni novērtē, ja vecāki ir taisnīgi! Arī saņemot taisnīgu sodu.

11. Ja Jūs dusmojaties- atzīstieties uzreiz un ar labu- uz ko tieši esat dusmīgs- uz otru vecāku, priekšnieku, sevi... Kombinācija: caur sakostiem zobiem raidīts smaids un dusmās zvērojošas acis, bērnu nepārliecinās, ka viss ar Jums kārtībā.

12. Pieņemot lēmumus ģimenes vietā- pieklājības pēc, pajautājiet, ko par to domā Jūsu bērns- tas ļaus viņam domāt, ka tiešām ar viņu rēķināties.

13.Ja bērns publiskā vietā, neiegūstot kāroto, krīt zemē un pilnā balsī kliedz- DARIET TO PAŠU! Vai smaidiet un izliecieties, ka tas nav jūsu bērns un piebiedrojieties apkārtējo sašutuma izpausmēm par šī „neaudzinātā” bērna vecākiem!!!

 

Veiksmi un izturību mums visiem!