Smilšu un pasaku terapija

"Es Jūs gribu iepazīstināt ar īpašu Zemi. Pasauli, kuru mēs paši varam izveidot, veidot un pārveidot. Zemi, kurā mēs varam piepildīt savas vēlēšanās, cerības un domas. Un arī šai zemei ir savas vēlēšanās un cerības. Cerības, ka mēs to mīlēsim un cienīsim, un izturēsimies pret to ar maigumu. Šīs Zemes galvenie iemītnieki ir sīciņi smilšu graudiņi. Katrs no tiem ir tik sīciņš, ka visā kopumā ir tik tikko pamanāms. Bet kopā tie veido veselu pasauli...

           Šie mazie, sīciņie smilšu graudiņi ir ļoti īpaši. Tiem patīk, kad tiem pieskaras mazas un lielas rokas. Kad tās pieskaras maigi un glāstoši. Kad tās pieskaras brīdī , kad ir laimīgas un priecīgas, jo tad sīciņie smilšu graudiņi var tām priecāties līdzi. Kad tiem pieskaras rokas, kuras ir satrauktas, skumjas vai varbūt pat dusmīgas, tad sīciņie smilšu graudi var tām dāvāt savu mieru un siltumu.

          Tiem ļoti patīk, ja tie var izjust rūpes un palīdzēt mazajām un lielajām rokām veidot kalnus un ielejas, upes, ezerus un jūras. Patīk palīdzēt veidot dārzus un mežus, pat džungļus, patīk palīdzēt celt mājas, pilsētas, valstis un pat veselas pasaules. Veidot brīnumainas zemes, kurās cilvēku vietā mīt zvēri un pasaku varoņi, brīnumainas zemes, kurās cilvēki dzīvo saskaņā ar dabu, iet roku rokā ar dzīvniekiem un pasaku tēliem.

          Bet naktī, kad iestājas tumsa un visapkārt noklust, tie klusiņām savā starpā sarunājas. Un stāsta viens otram brīnumainus nostāstus, kurus dienā dzirdējuši no cilvēkiem un atstāsta visneiedomājamākos piedzīvojumus, kurus piedzīvojuši palīdzot veidot brīnumainas zemes un pasaules..."

      
         

Smilšu terapija rekomendējama bērniem un pieaugušajiem sekojošos gadījumos: